عطاری ها مجاز به عرضه داروی شیمیایی یا گیاهی نیستند

logo

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان: عطاری ها مجاز به عرضه داروی شیمیایی یا گیاهی نیستند

عاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: عطاری ها مجاز به عرضه هیچ گونه دارو، اعم از شیمیایی یا گیاهی نبوده و از اختلاط گیاهان دارویی در قالب داروی ترکیبی باید اجتناب کنند.

رشت خبر : زهرا حصاری در بازدید از نحوه ی ارایه خدمات در امور دارویی، تولید فرآورده های غذایی و بسته بندی، فرآورده های طبیعی و سنتی در عطاری ها و تجهیزات پزشکی شهرستان آستارا، ضمن بررسی مسایل و مشکلات پیش رو و ارایه راهکارهای مناسب، ساماندهی تجهیزات و ملزومات مصرفی به ویژه در بخش سی تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی آستارا را مورد تاکید قرار داد.

وی در این بازدید عملکرد شبکه بهداشت آستارا در حوزه نظارت بر امور فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی را مناسب خواند و نظارت و بازدید بر سطح عرضه و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور و برخورد با متخلفان در خصوص تخلف را، خواستار شد .

حصاری با اشاره به ارزیابی و پایش برخی از عطاری های شهرستان آستارا، تصریح کرد: عطاری ها مجاز به عرضه هیچ گونه دارو، اعم از شیمیایی یا گیاهی نبوده و از اختلاط گیاهان دارویی در قالب داروی ترکیبی باید اجتناب کنند و این  گونه موارد، دخالت در امر درمان محسوب شده در صورت مشاهده هر گونه تخلف، براساس مقررات با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد .

معاون غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این مطلب که حدود٨٠ درصد از داروخانه های شهرستان آستارا مورد ارزیابی کارشناسان نظارت بر امور دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه قرار گرفته است، گفت: در این خصوص لازم است، نظارت بر داروخانه ها کاملا منطبق و همسو با اداره مربوطه در معاونت غذا و دارو دانشگاه انجام شود .

وی ادامه داد: در این خصوص شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا موظف است با متخلفان مطابق مقررات و قوانین برخورد کرده و در صورت نیاز فرد متخلف به مراجع قانونی ذیربط معرفی شود.

حصاری با تاکید بر اینکه ارزشیابی و نظارت بر داروخانه ها باید با جدیت و دقت هرچه بیشتر صورت پذیرد، یادآور شد: مطابق مقررات، هیچ داروخانه ای مجاز به دارا بودن دو شعبه نمی باشد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*