تبلیغات بدون پروانه کسب تا ۲۵۰ میلیون ریال جریمه دارد

logo

شاهرود – ایرنا – رئیس اداره تعزیرات حکومتی شاهرود گفت: واحدهای صنفی بدون پروانه کسب در صورت تبلیغات از یک میلیون ریال تا ۲۵۰ میلیون ریال جریمه می شوند.

حسین سعدالدین یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس تبصره ۳ ماده ۱۷ قانون نظام صنفی چنانچه شبکه های اجتماعی  و چاپخانه ها مبادرت به تبلیغ واحد صنفی بدون پروانه کسب کنند ، تبلیغ کننده و واحد صنفی هر کدام تا ۲۵۰ میلیون ریال جریمه می شوند.

او با بیان اینکه چاپخانه ها موظف هستند قبل از چاپ هر گونه کارت و تراکت از داشتن پروانه کسب آن واحد یقین پیدا کنند ، تصریح کرد: داشتن پروانه کسب برای واحد صنفی  ضمانت اجرایی به همراه دارد.

 میانگین زمان رسیدگی به پرونده های تعزیراتی هفت روز است

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شاهرود مدت زمان مطلوب رسیدگی به پرونده های کالا و خدمات و حوزه بهداشت را ۹ روز و پرونده های قاچاق را ۳۰ روز اعلام کرد و اظهار داشت : از ابتدای سال میانگین زمان رسیدگی به پرونده های شاهرود و میامی در بخش کالا و خدمات و حوزه بهداشت به هفت روز کاهش یافته و رسیدگی به پرونده های قاچاق نیز به طور میانگین ۳۵ روز زمان می برد.

وی مدت اجرای حکم در حوزه کالا و خدمات را ۶ روز اعلام کرد و افزود: اجرای حکم در حوزه بهداشت هفت روز و برای حوزه قاچاق کالا و ارز ۴۷ روز زمان مورد نیاز است.

توجه ویژه تعزیرات به پرونده کالاهای سلامت محور است

سعدالدین کالاهای سلامت محور را لوازم آرایشی ، بهداشتی و گیاهان دارویی خواند و تصریح کرد: در چهار ماهه نخست امسال طی بازرسی های انجام شده از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی و عطاری ها ۲۷ پرونده در موضوع کالاهای سلامت محور تشکیل شده است.

به گفته وی در مدت مشابه سال گذشته ۶ پرونده تشکیل شده بود که نشان دهنده افزایش ۴۵ درصدی این گونه از پرونده ها در سال جاری است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شاهرود تاکید کرد: عطاری ها فقط می توانند گیاهان دارویی را توزیع کنند و عرضه داروهای گیاهی خلاف قانون بوده و با آن به شدت برخورد می شود.

وی با بیان اینکه در صدور احکام قاچاق کالا هیچ تخفیفی داده  نمی شود ، ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا باید از خرده فروشان در سطح عرضه در فروشگاه ها شروع شود تا بتوان به عمده فروشان که در مبادی ورودی و خروجی شهرها هستند ، رسید.

مرتبه سوم اخطار گرانفروشی؛ نصب تابلو است

سعدالدین با اشاره به اینکه در تخلف اولیه گرانفروشی مبلغ جریمه دو برابر می شود ، تاکید کرد : در مرتبه سوم اخطار تخلف مبلغ جریمه ۶ برابر تخلف و نصب تابلو گرانفروشی واحد صنفی را به همراه خواهد داشت.

به گفته وی در مرتبه چهارم اخطار علاوه بر نصب تابلو واحد صنفی به مدت یک ماه هم تعطیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه قانون نقض نداشته و نظارت ها را باید کامل کرد ، ابراز داشت : چنانچه نظارت ها تشدید شود قانون هم بازدارندگی خود را خواهد داشت.

شهرستان شاهرود دارای بیش از هشت هزار واحد صنفی دارای پروانه است. این واحدها زیرمجموعه ۳۵ اتحادیه به فعالیت می پردازند. منبع ایرنا

دیدگاه‌ها ۰

*
*