زیره سیاه

زیره سیاه

خواص زیره سیاه

زیره سیاه یکی از گیاهان بومی آسیا است که به خاطر عطر و مزه منحصر به فرد در انواع غذاها به کار می رود. وقتی که این گیاه خشک می شود به دانه زیره سبز شباهت دارد .ادویه این دانه ها بسیار عالی است و به همین دلیل است که در غذاهای هندی، آلمانی و روسی مورد استفاده قرار می گیرد.

ارزش های غذایی زیره آن را یک جز ضروری برای مصرف می سازد. آن شامل مواد معدنی نظیر آهن، کلسیم، روی و منیزیم است. همچنین دانه ها حاوی ویتامین های طبیعی هستند. این دانه ها را می توان در چای، به عنوان چاشنی و هم چنین به عنوان جزئی برای التیام جراحات مورد استفاده قرار داد

۱٫ تسکین دهنده آرام کردن شکم :

زیره سیاه حاوی کارون هستند که (برای نابود کردن کرم های انگلی استفاده می شود) این ها به کشتن کرم ها در معده کمک می کند که مشکلات زیادی را ایجاد می کند. مصرف منظم دانه های زیره سیاه به کشتن آن کرم به طور طبیعی بدون هیچ عارضه جانبی کمک می کند.

۲٫ زیره سیاه برای مشکلات شکمی ، روده ای:

زیره سیاه خاصیت ضد نفخی دارد و به تسکین شکم و کاهش هر گونه گاز شکم کمک می کند. هم چنین توانایی تسکین از دیگر مشکلات روده ای را دارد. دانه های زیره سیاه ارزان هستند و همه می توانند به راحتی آن را استفاده کنند.

۳٫  زیره سیاه برای تسکین و درمان سرفه :

دانه های زیره برای سرکوب کردن سرفه خوب هستند . آن ها به عنوان ضد سرفه عمل می کنند و به تسکین سرفه خشک کمک می کنند. شما می توانید دانه های زیره سیاه را با فلفل ترکیب کنید و از آن برای سرفه خشک استفاده کنید.

۴٫ ضد اسپاسم :روغن زیره به عنوان ضد اسپاسم در نظر گرفته می شود و می تواند به طور موثر انقباض عضلانی و گرفتگی عضلات را با ممانعت از آنزیم های خاص التیام بخشد که انقباض عضلانی را تسکین می دهد. هم چنین آن مشکلات تنفسی مانند سکسکه و تنگی نفس را تسکین می دهد.

۵٫ زیره سیاه برای سلامت قلبی :

این دانه ها به حفظ ضربان قلب کمک می کنند چون حاوی پتاسیم هستند. دانه های زیره به کم کردن انقباض سرخرگ ها و رگ ها کمک می کند و فشار خون را پایین می آورد. ویژگی دانه های زیره برای کاهش سطح کلسترول بد در بدن به حفظ سطح کلسترول مناسب در بدن کمک می کند.

۶٫ زیره سیاه برای بهبود هضم :

استفاده از زیره در بهبود هضم یک روش باستانی است. مصرف این دانه ها به بهبود ترشح آنزیم های گوارشی کمک می کند و سرعت هضم را افزایش می دهد.

۷٫ ادرار آور :

روغن دانه زیره به عنوان ادرار آور ایده آل در نظر گرفته می شود. به تکرر ادرار در افرادی کمک می کند که از مسدود شدن ادرار رنج می برند. هم چنین به کاهش وزن آب بدن کمک می کند. بسیار ادرار کردن به درمان عفونت های دستگاه ادراری کمک می کند.

زیره  دانه‌ای معطر و ضد نفخ است که در آشپزی و پزشکی کاربرد دارد و در دو نوع زیره سبز (با نام علمی Cuminum cyminum) و زیره سیاه (با نام علمی: Carum carvi) وجود دارد که دومی به «زیره ایرانی» معروف است.

دانه‌های زیره با چوب، کوبیده می‌شود. این دانه به صورت خودرو در افغانستان، ایران، ازبکستان، تاجیکستان، ترکیه، مراکش، مصر، هند، کوبا، سوریه،مکزیک و شیلی رشد می‌کند. این دانه در فلسطین به صورت خودرو رشد نمی‌کند اما در زمان گذشته در آنجا کشت می‌گردید.

گیاه آن شبیه بوته هویج است برگ‌هایش ۲۰ الی ۳۰ سانتی‌متر و ارتفاع گیاه حدود ۵۰ سانتی‌متر است. میوه آن (که به اشتباه دانه گفته می‌شود) به اندازه دو میلی‌متر و هلالی شکل و دارای ۵ خط برجسته‌است. بیشترین زیره در ایران، در شهر کرمان رشد می‌کند. بهترین و مرغوبترین زیره مربوط به شهرستان بافت استان کرمان می‌باشد که به صورت خودرو رشد می‌کند

زیره سیاه :

Carum carvi L.، نام فرانسه Carvi officinal و نام انگلیسی آن Caraway seed می‌باشد. نام‌های دیگر آن به فارسی، عربی و در کتب طب سنتی، زیره سیاه، زیره کرمانی، شاه زیره، زیره رومی، تقده و کمون رومی نامیده شده است.

تیره گیاه:

جعفری Umbelliferae

نوع گیاه:

بوته

مشخصات ظاهری:

گیاهی است علفی، یک یا دو ساله به ارتفاع حدود ۸۰ سانتی‌متر و دارای ساقه‌ای توخالی، شیاردار و منشعب از قاعده می‌باشد. برگ‌های آن سبز، پرپشت، شانه‌ای، دارای بریدگی‌های عمیق و به شکل نوار نخی هستند. در انتهای ساقه، گل دهنده و گل‌های آن به صورت مجتمع، سفید یا صورتی گاهی موارد خاکستری یا قهوه‌ای تیره یا قهوه‌ای تیره مایل به زرد و شفاف، دارای بویی معطر، قوی و مطبوع و طعم آن تند و کمی سوزاننده است. ریشه گیاه دوکی شکل، گوشتدار و راست می‌باشد. در ضمن تخم زیره سیاه در واقع نیمه‌ای از هر میوه آن است.

طبیعت زیره سیاه:

طبق نظر حکمای طب سنتی طبیعت آن خیلی گرم و خشک است.

رویش جغرافیایی:

در اغلب کشورها بخصوص هلند، کشورهای آسیای مرکزی، افغانستان، پاکستان و در ایران بیشتر در استان‌های کرمان، فارس، یزد، هرمزگان، سمنان و خراسان شمالی، جنوبی و رضوی روئیده و کاشته می‌شود.

ترکیبات شیمیایی و مواد موجود در زیر سیاه:

مواد پروتئینی و اسانس روغنی فرّار شامل کاروون، کتون، یک ترپن و کارواکرول در آن تشخیص داده شده است.

بخش مورد استفاده:

تخم زیره سیاه

نحوه مصرف:

به طور معمول به صورت دم کرده، جوشانده و یا پودر شده استفاده می‌کنند و در صنایع مختلفی از جمله داروسازی، غذایی، شیرینی‌سازی، نوشابه‌سازی، کنسروسازی و آرایشی و بهداشتی نیز کاربرد دارد. در طب سنتی برای درمان بیماری‌ها نحوه و مقدار مصرف آن را پزشک تشخیص داده و تجویز می‌کند.

نکته:

زیره سیاه یا زیره کرمانی یکی از گیاهان قدیمی بوده و اکثر مردم جهان با خواص دارویی و نحوه مصرف تخم آن آشنا هستند و زیره سیاه یکی از بذور اربعه دارویی و بادشکن می‌باشد. بذور اربعه عبارتند از انیسون، زیره کرمانی، تخم گشنیز و رازیانه.

تذکر:

زیاده‌روی در مصرف زیره سیاه باعث افزایش ترشح غده تیروئید شده و برای اشخاص گرم مزاج و افراد مبتلا به ناراحتی‌های ریه، کلیه، مثانه، رنگ پریدگی و زردی، تصلب شرائین و اسید اوریک مضر است.
منبع مقاله : 
صانعی، صمصام؛ (۱۳۹۵)، طبّ الصمصام -آشنایی با بیش از ۴۰۰ نوع از گیاهان دارویی- (جلد دوم)، تهران: انتشارات حافظ نوین، چاپ اول.

محصولاتی که توی قوطی هیچ عطاری پیدا نمی کنید در تریاق پیدا خواهید کرد!

تریاق عطاری آنلاین

تریاق عطاری اینترنتی

 محصولات پودر و ادویه  شامل :

ادویه جات مثل ادویه خورشتی ، زردچوبه

پودرها

زعفران و ادویه های معطر

زیره ها مثل زیره سیاه ، زیره سبز

فلفل ها مثل فلفل سیاه ، فلفل قرمز ، فلفل هندی ، فلفل سیاه تاج محل ، فلفل قرمز تاج محل

سایر ادویه ها

دیدگاه‌ها ۰

*
*