خواص فلفل سیاه

logo

در باب خواص فلفل سیاه باید گفت که فلفل سیاه حاوی ویتامین A، ویتامین C، و فلاونوئیدهایی است که در مبارزه با برخی سرطان ها تاثیر به سزا دارند. هم چنین فلفل سیاه حاوی کاروتنوئید است؛ این ماده یک آنتی اکسیدان قوی است که به کاهش میزان سطح مواد سمی بدن کمک می کند. همان طور که می دانید، برخی از این سموم از عوامل اصلی ایجاد سرطان هستند.
فلفل سیاه هم چنین به تحریک هضم غذا کمک می کند. فلفل سیاه می تواند دیواره های معده را تحریک کند، و باعث افزایش تولید اسید هیدروکلریک شود؛ این اسید از جمله عوامل اصلی هضم غذا محسوب می شود. به علاوه، فلفل سیاه به دلیل ویتامین C موجود در آن، سرماخوردگی و آنفولانزا را نیز درمان می کند. برای افزایش اثر درمانی آن، می توانید فلفل سیاه را با عسل میل کنید. از دیگر فواید فلفل سیاه می توان به تاثیر آن در کاهش وزن اشاره کرد. فلفل سیاه جزء مواد تشکیل دهنده ی اصلیِ بیش تر مکمل های کاهش وزن موجود در بازار است. 
یکی از دلایل اصلی این که امروزه فلفل سیاه به عنوان یکی از محبوب ترین مکمل های طبیعی به شمار می رود این است که دارای ترکیباتی زیست فعال (بیواکتیو) به نام پپرین است. این ماده به درمان بیماری هایی کمک می کند که در بالا به آنها اشاره شد. هم چنین یکی از قوی ترین مواد تشکیل دهنده ی بیوپرین به شمار می رود. ترکیب پپرین با زردچوبه راحت تر در بدن جذب می شود. 

دیدگاه‌ها ۰

*
*